İçeriğe geç
Betsmove » Açık Poker Nedir? Nasıl Oynanır?

Açık Poker Nedir? Nasıl Oynanır?

  Açık pokerde oyun şu şekilde ilerler; ilk aşamada biri kapalı biri açık olarak iki kağıt dağıtılır. Artırmadan sonra bir açık kağıt, sonra artırma, sonrasında bir açık kağıt ve yine artırma gelir. Beşinci ve son kağıtta ise oyuncuya açık veya kapalı isteme seçeneği sunulur, seçim oyuncuya kalır. Kapalı isterse ilk aldığı kapalı kartı açmak zorundadır.

  Açık Poker oyunu kısaca bu şekildedir. Oyun, oynanış şekli ve kuralları dolayısıyla paranın çok döndüğü bir yapıya hızlıca geçiş yapabilir.

  Açık poker oynarken dikkatli olmalı ve bütçe kontrolünü elinizde tutmanızı tavsiye ederiz. İpin ucunu kaçırmamakta fayda var.

  Open-Face Chinese Poker (OFCP) Açık Yüz Çin Pokeri Nedir? Nasıl Oynanır?

  Open-Face Chinese Poker, genellikle Open Face Chinese veya OFC olarak bilinir. Oyuncuların başlamak için beş kart aldığı ve her oyuncunun 13 kart eli olana kadar kart almaya devam ettiği bir Çin poker çeşididir. Oyun 2000’lerin ortalarında Finlandiya’da ortaya çıkmış ve birkaç yıl sonra Rusya’ya yayılmıştır.

  Open Face Chinese Poker Nasıl Oynanır?

  Open Face Chinese Poker, genellikle iki yada üç kişilik bir oyuncu grubu ile oynanır, ancak dört kişiye de çıkabilme durumu vardır bu sayının. 52 kartlık standart deste kullanılır. Oyun sırasında her oyuncu; ön elde 3 kart, orta elde 5 kart ve arka elde 5 karttan oluşan, toplamda on üç kart kullanarak en iyi eli oluşturmaya çalışır. Kart büyüklükleri sırasıyla şu şekildedir: A K Q J 10 9 8 7 6 5 4 3 2. Oyun diğer poker türlerinde olduğu gibi saat yönünde ilerler ve oyun krupiyenin solundaki oyuncu ile başlar.

  Open Face Chinese Pokerde Eller

  Standart Çin pokerinde de olduğu gibi, arka el orta elden daha güçlü veya ona eşit olmalı ve orta el ön elden daha güçlü veya ona eşit olmalıdır. Elin gücü poker eli sıralamasına göre belirlenir. Orta ve arka taraf en iyi beş kartlı poker eli olurken, ön el sadece en iyi üç kartlı eli yapabilir. En iyi ön el üç astır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir