İçeriğe geç
Betsmove » BlackJack Kokteyl Nasıl Yapılır?

BlackJack Kokteyl Nasıl Yapılır?

  BlackJack oyunu ile aynı adı taşıyan Blackjack kokteyli; kiraz, limon ve portakal ipuçlarına sahip zengin bir kahve bazlı alkollü içecektir. Taze espresso ve narenciye aromalarına sahip dolayısıyla oldukça freshtir. BlackJack, ilk kez 1914 tarihinde, Kentucky’deki Pendennis Club’dan Sommelier Jacques Straub’a aktarılan oldukça klasik bir kahve kokteyline yeni bir bakış açısıdır diyebiliriz.

  BlackJack Kokteyl Malzemeler

  Bir bardaklık kokteyl için kullanılan genel blackjack malzemeleri:

  • 5 cl Jack Daniel’s
  • 3 cl kahve likörü
  • 2 cl portakal likörü
  • 2 cl limon suyu

  Ufak farklılıklarla başka versiyonlar da yapılabilir. Temel tarifte ufak değişiklik yapıp kola ya da az miktarda tekila da eklenebilir. Bu damak zevkine kalmıştır.

  BlackJack Kokteyl Yapılışı

  • İlk olarak shaker yarısına gelecek kadar buz ile doldurulur
  • Daha sonra bütün malzemeler shakera atılıp, 10 yada 15 saniye kadar güzelce karıştırılır. Seçilen herhangi bir bardağa süzerek doldurulur. Viski bardağı, en çok tercih edilen bardak türlerindendir ancak shot bardağı da oldukça fazla kullanılır. 

  Sert yada hafif tercih edilebilir. BlackJack kokteyli içilirken biraz yavaş gidilmelidir çünkü ferah bir kokteyl olduğu için çarpma olasılığı yüksektir. Tarifini verdiğimiz bu lezzetli ve fresh kokteyli yudumlarken aynı isme sahip eğlenceli kart oyunu Blackjack’i Betsmove sitemizden oynayabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir