İçeriğe geç
Betsmove » Rulet Shot (Drinking Roulette) Nedir? Nasıl Oynanır?

Rulet Shot (Drinking Roulette) Nedir? Nasıl Oynanır?

  Shot rulet, bildiğimiz rulet çarkı ve shot bardaklarının birleşiminden oluşan bir içme oyunudur. Shot bardaklı rulet oyunu nasıl oynanır, ipuçları nelerdir birlikte inceleyelim…

  Rulet Shot Nedir?

  Shot Roulette, rulet çarkının kenarlarına yerleştirilmiş shot bardaklarının olduğu bir içme oyunudur. Shot bardakları, çarkta bulunan sayılara karşılık gelir. Bu oyununu daha eğlenceli yapan şey, oynarken bir dizi kurala bağlı kalmak zorunda olmamaktır. Tamamen şansa dayalı bir oyundur.

  Shot Roulette Nasıl Oynanır?

  Shot rulet oynamanın birçok yolu vardır yani klasik shot rulet dışında da bir çok versiyonu bulunur oyunun ama genel olarak sistem aynıdır. Çark çevrilir, bahis yapılır ve kaybeden shotı içer.  Hangisini seçerseniz seçin eğlenceli ve heyecan vericidir.

  Shot Roulette Oynarken İpuçları

  Shot Roulette oynarken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları vardır. Bu ipuçlarını takip ederek daha keyifli bir rulet oynayabilirsiniz. Bunlar:

  1. Açık renkli içecekler seçtiğinizden emin olun. Heyecanlı ve sürprizli bir oyun istiyorsanız bu önemli bir ipucudur. Açık renkli içecekler ve alkollü içkiler aynı gözükeceği için oyun daha gizemli ilerler. Mesela oyuncular bardaktakinin su mu votka mı olduğunu ayırt edemezler.
  2. Denk gelen shotı için. İçmeyi reddetmek pek de eğlenceli bir seçenek olmayacağı için, oyun sırasında denk gelen shot içilmelidir. Hem keyifli bir oyun olur hem de ortamdaki enerji düşmemiş olur.
  3. Shot bardağını koklamayın.

  Oyunda size denk gelen ya da ruletin üstünde dizili olan shot bardaklarının kokusunu almadan oynamak her zaman daha keyifli ve heyecanlı olur.

  Shot Roulette Oyun Kuralları

  Shot Roulette birçok versiyona sahip. Oynadığınız ruletin sistemine bağlı olarak aklınızda bulundurmanız gereken bazı kurallar:

  1. Spin & Drink

  Shot roulette oynamanın en kolay ve en temel yoludur.

  Oyuncular sırayla rulet çarkını döndürür.

  Oyuncu hangi bardağa denk gelirse, bardakta ne varsa onu içmek zorundadır.

  Bardak boş ise, o tur için herhangi bir shot içmekten muaf tutulurlar.

  Tüm oyuncular, bütün shot bardakları boşalana kadar oynamaya devam eder.

  2. Pick Your Glasses

  • Her oyuncunun kendisine atanmış shot bardağı sayısı vardır.
  • Shot bardakları doldurulur.
  • Oyuna katılan beş oyuncu varsa, her oyuncuya beş atış verilir.
  • Çark döndürülür, hangi sayıya denk gelirse gelsin bardağın sahibi shotı içmek zorunda kalır.
  • Her oyuncu en fazla beş shot bardağı içmiş olur, böylece herhangi birinin diğerlerinden daha fazla sarhoş olma durumu ortadan kalkar.

  3. Mix & Match

  • Shot bardakları farklı içki çeşitleri ile doldurulur.
  • Ruleti döndürülür. Her seferinde farklı bir shot olacağı için oldukça keyiflidir.
  • Farklı türde alkoller aynı anda içileceği için sarhoş olma olasılığını yükseltir.

  4. Hızlı Shot Roulette

  • Hızlı Shot Roulette şu şekilde oynanır;
  • Wam: Shot bardakları seçilen herhangi bir alkolle doldurulur.
  • Bam: Rulet çarkı kullanılmasına gerek yoktur. Oyuncular içki içmek için rastgele bir shot bardağı seçerler, oyun bu şekilde hızlı devam eder.

  Shot Roulette Benzeri İçme Oyunları

  1. Votka ruleti

  Vodka ruleti shot rulete oldukça benzeyen bir içme oyunudur. Ancak bu oyunda çark almanıza gerek yoktur. Votka ruletinde ihtiyacınız olan şeyler; shot bardakları, votka ve birlikte oynayabileceğiniz iki veya daha fazla kişidir.

  2. Jenga içme oyunu

  Jenga içme oyunu olarak da oynanabilen bir oyundur. Oldukça heyecanlı ilerler. Bu oyun için ihtiyacınız olan şeyler; jenga ve bolca alkol. Zaten gergin bir oyun olan jenga ile alkol birleşimi oynayanlara oldukça eğlenceli vakit geçirtir.

  3. Three Man Dice Game

  Bu içme oyunu, oyuncuların attıkları zarların sonuçlarına göre içmeleri gereken bir oyundur. Tamamen şansa bağlı olarak ilerler. Oyuncuların zar atarken, elde ettikleri zar atma kombinasyonlarına bağlı olarak yerine getirmeleri gereken kurallar vardır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir