İçeriğe geç
Betsmove » Strip Poker Nedir?

Strip Poker Nedir?

  Bu poker türünde para veya çip yerine kıyafetler üzerine bahse girilir. Eli en zayıf olan kişi üzerindeki bir kıyafeti çıkararak oyuna devam eder. Bir çok poker türü ile oynanabilir; kapalı poker, texas holdem gibi… Popüler kültürde de yeri oldukça geniştir. Oyuncular kadın-kadın, erkek-erkek yada kadın-erkek olabilir belirli bir kuralı yoktur.

  Strip Poker Nasıl Oynanır?

  Aslında strip pokerde stratejiden çok eğlence ön plandadır. Eğer poker oynamayı biliyorsanız, ekstra bir kural öğrenmenize gerek yoktur. Temel poker kuralları bilgisi yeterlidir. Ellerin büyüklükleri, kurallar aynıdır. Kaybedilecek şey para değil de kıyafet olduğu için yüksek blöf yeteneği yada poker face stratejisine o kadar da ihtiyaç duyulmaz. Yani kısacası strip poker oynamak için bir arkadaş grubu ve herhangi bir poker çeşidini oynayabiliyor olmak yeterlidir. Hiç poker bilginiz yoksa öğrenilebilecek en basit türlerinden biri 5 Card Draw diğer bilinen adıyla kapalı pokerdir. Ayrıntılı bilgi için Kapalı Poker Nedir yazımıza göz atabilirsiniz.

  Strip Pokerde Kurallar

  Genel ve değişmeyen tek bir kuralı vardır; turu eli en zayıf olan kişi kaybeder ve bir kıyafetini çıkartmak zorunda kalır. Bunun dışında istediğiniz poker çeşidiyle ya da kendi koyabileceğiniz kuralla oynamak mümkündür. Bu tarz kurallara örnek vermek gerekirse:

  1. Bir kıyafetinizi çıkarabilir yada bir alkol shot yapmayı tercih edebilir turu kaybeden oyuncu.
  2. Eli en zayıf olan kişi yada eli en iyi olan kişi dışındaki herkes birer kıyafet çıkarabilir.
  3. Kıyafet çıkarmak istemeyen oyuncuya kararlaştırılmış cezalardan biri verilebilir.
  4. Sonraki turlarda eli en iyi olan çıkardığı kıyafetlerden birini tekrar giyebilir… gibi uzatılabilecek birçok kural eklenebilir strip pokere…

  Strip Poker Versiyonları

  Strip pokerde üç farklı zaman şeklinde oynanabilir oyun; hızlı strip poker, orta tempolu strip poker ve yavaş strip poker. Hızlı versiyonda eli en iyi olan oyuncu hariç herkes birer kıyafet çıkararak ilerler. Orta tempolu olanda eli en zayıf olan yalnız bir oyuncu bir kıyafetini çıkararak ilerler. Son olarak yavaş versiyonunda, ki aynı zamanda Texas Holdem strip poker olarak da bilinir, oyun turu uzun süreceği için bir kıyafet çıkarılma süresi diğer versiyonlara göre daha uzun olur dolayısıyla da yavaş ilerler oyun.

  Aynı zamanda online versiyonu da vardır ancak bilgisayara karşı oynanır ve kaydedilmiş strip videoları kullanılarak ilerler oyun. Normal versiyonu, karşılaştırma yapıldığında online olandan daha çok eğlenceli bir oyun vaat eder.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir